Reasekuracja

Kahlenberg RI jest licencjonowanym brokerem reasekuracyjnym. Broker reasekuracyjny zajmujący się pośrednictwem ubezpieczeniowym w zakresie reasekuracji działa na podobnych zasadach jak broker ubezpieczeniowy. Jego działalność określają przepisy ustawy z dnia 15 grudnia 2017 roku o dystrybucji ubezpieczeń (Dz.U. z 2019 r. poz.1881) oraz regulacje i nadzór Komisji Nadzoru Finansowego.

Prowadzenie przez Kahlenberg RI działalności brokerskiej w zakresie reasekuracji pozwala na bezpośredni dostęp do międzynarodowego rynku reasekuratorów, którzy w przypadku Klientów prowadzących specyficzną działalność lub wymagających nietypowych ubezpieczeń, mogą zorganizować ochronę poza granicami Polski.

W wielu przypadkach stworzenie pierwszej kwotacji przy współpracy z reasekuratorami zagranicznymi ma pozytywny wpływ na zakres ochrony i jej ceny w porównaniu do ofert z rynku lokalnego.

Kahlenberg RI jako broker posiadający licencję i kompetencje w zakresie usług reasekuracyjnych może oferować swoim Klientom, realizującym złożone projekty inwestycje, wsparcie w aranżacji nietypowych strategii ubezpieczeniowych.

Kahlenberg RI regularnie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, które służą wymianie doświadczeń i zapoznaniu się z najnowszymi rozwiązaniami ubezpieczeniowymi.